Ceramika Jaime Hayon

Buszując po internecie w poszukiwaniu inspiracji do swojego mieszkania natknęłam się na piękną porcelanę. Hiszpan Jaime Hayon zaprojektował przy współpracy z Japończykami serię pięknej ceramiki dla firmy Kutani Choemon. Japońskie firmy od 130 lat produkują naczynia ręcznie. Naczynia zaprezentowano pod koniec zeszłego roku.

Żródło: daylitonic.
MIłego dnia.

Wymarzony dom na wsi

Na dobry początek dnia chciałam pokazać domek, który od kilkunastu miesięcy utkwił mi w głowie. Jeżeli lubicie takie klimaty to można się zakochać.źródło: my french country home

Miłego słonecznego dnia.

Lexington

Lexington jedna z fajniejszych marek na rynku . Lubię ich aranżacje, dają taki sielski klimat. Można się czuć jak na wiecznych wakacjach na wsi. Zapewne większość z Was już zna tą firmę ale ja własnie jestem po remoncie mieszkania i poszukuje nowych rozwiązań i inspiracji.

Do Miłego.

Ceramic hand made

Takie piękne płytki, malowane ręcznie znalazłam na wycieczce rowerowej:). Jak to często bywa w moich stronach -leżały na drodze w dołku, żeby samochody miały równo pod kołami. Ale czy ja mam równo w głowie? Nie wiem. Zabrałam je do domu. Jest ich chyba 16 szt, niektóre w gorszym stanie. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie umiem określić , która fabryka je wyprodukowała. Typuję ,że jednak któraś z tutejszych. Obstawiam tez, że skoro biskwit jest czerwony a szkliwienie białe to nie są to obecnie produkowane egzemplarze. Dawno już takich wzorów się nie maluje. Może ktoś z Was wie coś o tym wzorze.Miłego dnia.