Figurka w Białaczowie


Piękna starusieńka kapliczka z 1866 r.
a obok znak współczesnej wrażliwości na piękno. 
Zatem gdzie jest subtelność , dusza i piękno..............sami oceńcie.
s


3 komentarze:

  1. Kochana, mam podobne odczucia jeśli chodzi o "nowe" budownictwo i nie chodzi mi o nowoczesne domy pasywne- to kwestia stylu życia i upodobania, ale nie mogę patrzeć na domy katalogowe - tak zwane gotowce. Stare domy pasują do danego regionu, są wpisane w krajobraz - a nowe? Nie ma teraz znaczenia, czy jedziemy nad morze, na Mazury, czy na Mazowsze - prawie wszystkie nowe domy takie same i gdzie ta wrażliwość pozostała - no może Górale bardziej pilnują swoje regionalnego stylu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację Aga, dobrze to ujęłaś - stare domy wpisane są w krajobraz. Myślę ,że żyjemy szybciej i wszystko robione jest szybciej, niechlujnie, bez zastanowienia, na ilość a nie na jakość. zatracamy z oczu piękno. Poza tym wiem w jakich okolicznościach powstała ta nowa figurka ale to sprawa lokalna i nie będę zanudzała szerszej publiki zatem dlatego jest ona jaka jest i napis też jest bezduszny i suchy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zastanawiajace jest sasiedztwo tych dwoch kapliczek,bo stoja jedna obok drugiej? niewatpliwie ta nowa grzeszy malo pracowitym wykonaniem.A ta stara kapliczka jest wzruszjaca, zab czasu zrobil swoje i nada jej unikalnego uroku. Ciekawy Twoj wpis! serdecznosci!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny i zapraszam.